Yhteystiedot

 

 

Suomen Yhteisverkko Oy
(englanniksi Finnish Shared Network Ltd.)
Y-tunnus: 2567171-6

Laskutusosoite
Suomen Yhteisverkko Oy
PL 400
00101 Helsinki

Verkkolaskuosoite (OVT): 003725671716
Välittäjätunnus: 003721291126
Operaattori: Maventa (DABAFIHH)

Käyntiosoite (ei laskuja)
Mechelininkatu 1a
00180 Helsinki

Toimitusjohtaja
Antti Jokinen
Puh. 044 7212544
Sähköposti: antti.jokinen@yhteisverkko.fi

Talous- ja hallintojohtaja
Lauri Ahokallio
Sähköposti: lauri.ahokallio@yhteisverkko.fi

Radioverkkopäällikkö
Lasse Laine
Puh. 040 920 0363
Sähköposti: lasse.laine@yhteisverkko.fi

Rakennuttamispäällikkö
Juha Truhponen
Puh. 044 7547167
Sähköposti: juha.truhponen@yhteisverkko.fi

Rakennuttamispäällikkö
Petri Syrjänen
Puh. 044 7143792
Sähköposti: petri.syrjanen@yhteisverkko.fi

Ylläpitopäällikkö
Antti Maarela
Puh. 044 7585770
Sähköposti: antti.maarela@yhteisverkko.fi

Laitetilahallinto
Tuukka Karvonen
Puh. 044 4252222
Sähköposti: tuukka.karvonen@yhteisverkko.fi


Suomen Yhteisverkko Oy:n hallitus

Mikko Kannisto, puheenjohtaja
Vice President, DNA Oyj

Sami Siiki, varapuheenjohtaja
Director, Network and IT Infra, Telia Finland Oyj

Heli Frosterus, jäsen
Regulatory Manager, DNA Oyj

Irina Kitinprami, jäsen
Legal Counsel, Telia Finland Oyj

Pasi Lallukka, varajäsen
Senior Business Controller, DNA Oyj

Aleksi Vartio, varajäsen
Director, Finance, Telia Finland Oyj

Yhteisverkon omistajat ohjaavat verkon rakentamista hallitustyön kautta ja ottavat ohjauksessaan huomioon omilta loppuasiakkailtaan saamansa palautteen. Suomen Yhteisverkko Oy:n toiminnassa ja päätöksenteossa noudatetaan yksimielisyysperiaatetta. Suomen Yhteisverkko Oy:n osakkeista DNA Oyj omistaa 49 prosenttia ja Telia Finland Oyj 51 prosenttia.


Ota yhteyttä

Kaikissa asiakaspalveluun tai liittymien teknisiin ominaisuuksiin liittyvissä kysymyksissä (esim. kuuluvuus), ole yhteydessä oman operaattorisi, Telian tai DNA:n, asiakaspalveluun.

Yhteisverkon yhteydenottolomakkeen kautta ei voida ottaa vastaan operaattoreiden asiakaspalveluiden kautta hoidettavia liittymäkohtaisia asioita.