Yhteystiedot

Suomen Yhteisverkko Oy
(englanniksi Finnish Shared Network Ltd.)
Y-tunnus: 2567171-6

Laskutusosoite
Suomen Yhteisverkko Oy
PL 400
00101 Helsinki

Verkkolaskuosoite: FI22 1228 3000 0386 69
Operaattori: Nordea (NDEAFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

Käyntiosoite (ei laskuja)
Mechelininkatu 1a
00180 Helsinki

Toimitusjohtaja
Antti Jokinen
Puh. 044 7212544
Sähköposti: antti.jokinen@yhteisverkko.fi

Talous- ja hallintojohtaja
Lauri Ahokallio
Puh. 050 4424633
Sähköposti: lauri.ahokallio@yhteisverkko.fi

Rakennuttamispäällikkö
Juha Truhponen
Puh. 044 7547167
Sähköposti: juha.truhponen@yhteisverkko.fi

Ylläpitopäällikkö
Antti Maarela
Puh. 044 7585770
Sähköposti: antti.maarela@yhteisverkko.fi

Laitetilahallinto
Tuukka Karvonen
Puh. 044 4252222
Sähköposti: tuukka.karvonen@yhteisverkko.fi

Radioverkkopäällikkö
Lasse Laine
Puh. 040 920 0363
Sähköposti: lasse.laine@yhteisverkko.fi


Suomen Yhteisverkko Oy:n hallitus

Sami Siiki, puheenjohtaja
Director, Network and IT Infra, Telia Finland Oyj

Markku Lamminluoto, varapuheenjohtaja
Senior Advisor, DNA Oyj

Timo Airisto, jäsen
Senior Legal Counsel, DNA Oyj

Pavel Koivistoinen, jäsen
Senior Legal Counsel, Telia Finland Oyj

Maria Strömberg, varajäsen
Director, Accounting & Corporate Control, DNA Oyj

Olli Ranta, varajäsen
Director, Finance, Telia Finland Oyj

Yhteisverkon omistajat ohjaavat verkon rakentamista hallitustyön kautta ja ottavat ohjauksessaan huomioon omilta loppuasiakkailtaan saamansa palautteen. Suomen Yhteisverkko Oy:n toiminnassa ja päätöksenteossa noudatetaan yksimielisyysperiaatetta. Suomen Yhteisverkko Oy:n osakkeista DNA Oyj omistaa 49 prosenttia ja Telia Finland Oyj 51 prosenttia.


Ota yhteyttä

Kaikissa asiakaspalveluun tai liittymien teknisiin ominaisuuksiin liittyvissä kysymyksissä (esim. kuuluvuus), ole yhteydessä oman operaattorisi, Soneran tai DNA:n, asiakaspalveluun.

Yhteisverkon yhteydenottolomakkeen kautta ei voida ottaa vastaan operaattoreiden asiakaspalveluiden kautta hoidettavia liittymäkohtaisia asioita.